27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni!
Davlatimiz rahbari taʼkidlaganlaridek “Global ijtimoiy-siyosiy jarayonlar beqiyos shiddat bilan oʻzgarayotgan hozirgi oʻta murakkab va notinch dunyoda ommaviy axborot vositalarining oʻrni va taʼsiri har qachongidan ham kuchli ahamiyat kasb etayotganini hammamiz sezib-anglab turibmiz. Shu maʼnoda, bepoyon media olamda xolis va haqqoniy axborot tarqatish bilan birga, milliy manfaatlarimizni qatʼiy himoya qiladigan jurnalist ahlining mashaqqatli mehnatini muqaddas sarhadlarimizda sergak turgan Vatan posbonlarining jasoratiga qiyoslasak, oʻylaymanki, oʻrinli boʻladi.”
Aziz matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari, kasb bayramingiz muborak! Qalamingiz doim oʻtkir boʻlsin, ovozingiz baland yangrasin! Xalqimiz va yurtimizga xizmat qilishdan aslo tolmang! Qadrli, aziz va jonkuyar soha xodimlari !
Sizlarni yana bir bor bugungi bayram bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz! Hamisha eʼtibor va eʼzozda boʻlishingizga tilakdoshmiz!

June 27 – Press and Media Workers Day!
As the Head of our state noted, “In today’s extremely complex and turbulent world, where global socio-political processes are changing with unprecedented speed, we all feel and understand that the role and influence of the media are becoming more important than ever. In this sense, I think it would be appropriate to compare the hard work of journalists, who, while disseminating objective and truthful information in the vast media world, firmly protect our national interests, with the courage of the guardians of the Motherland, who stand guard at our sacred borders.”
Dear press and media workers, happy professional holiday! May your pen always be sharp, and your voice ring loud! Never tire of serving our people and our country! Dear, dear and dedicated industry workers!
Once again, we sincerely congratulate you on today’s holiday! We wish you always to be in our attention and respect!