27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni!
Davlatimiz rahbari taʼkidlaganlaridek “Global ijtimoiy-siyosiy jarayonlar beqiyos shiddat bilan oʻzgarayotgan hozirgi oʻta murakkab va notinch dunyoda ommaviy axborot vositalarining oʻrni va taʼsiri har qachongidan ham kuchli ahamiyat kasb etayotganini hammamiz sezib-anglab turibmiz. Shu maʼnoda, bepoyon media olamda xolis va haqqoniy axborot tarqatish bilan birga, milliy manfaatlarimizni qatʼiy himoya qiladigan jurnalist ahlining mashaqqatli mehnatini muqaddas sarhadlarimizda sergak turgan Vatan posbonlarining jasoratiga qiyoslasak, oʻylaymanki, oʻrinli boʻladi.”
Aziz matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari, kasb bayramingiz muborak! Qalamingiz doim oʻtkir boʻlsin, ovozingiz baland yangrasin! Xalqimiz va yurtimizga xizmat qilishdan aslo tolmang! Qadrli, aziz va jonkuyar soha xodimlari !
Sizlarni yana bir bor bugungi bayram bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz! Hamisha eʼtibor va eʼzozda boʻlishingizga tilakdoshmiz!

27 июня – День работников печати и средств массовой информации!
Как отметил Глава нашего государства: «В современном чрезвычайно сложном и бурном мире, где глобальные общественно-политические процессы меняются с невиданной скоростью, все мы чувствуем и понимаем, что роль и влияние СМИ становятся как никогда важными. В этом смысле, полагаю, уместно сравнить упорный труд журналистов, которые, распространяя объективную и правдивую информацию на просторах информационного пространства, твёрдо отстаивают наши национальные интересы, с мужеством защитников Отечества, стоящих на страже наших священных рубежей».
Уважаемые работники прессы и СМИ, с профессиональным праздником! Пусть ваше перо всегда будет острым, а голос — громким! Никогда не уставайте служить нашему народу и нашей стране! Дорогие, дорогие и преданные своему делу работники отрасли!
Ещё раз сердечно поздравляем вас с сегодняшним праздником! Желаем вам всегда быть в центре нашего внимания и уважения!