Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Idoralararo tarif komissiyasining 2026-yil 15-iyuldagi 37-son yigʻilish bayoni qaroriga muvofiq ayrim neft-gaz tarmogʻi korxonalariga sotiladigan tabiiy gazni yangi narx va tariflari belgilandi.
Unga koʻra “UzGasTrade” AJ tomonidan “Hududgaztaʼminot” AJga sotiladigan tabiiy gazning ming kub metri uchun tarifi (qoʻshilgan qiymat soligʻini hisobga olgan holda) – 1 390 000 soʻm, “O‘ztransgaz" AJga o`z ehtiyojlari uchun sotiladigan tabiiy gazning ming kub metri uchun tarifi qoʻshilgan qiymat soligʻini hisobga olgan holda 1 600 000 soʻmni tashkil qiladi.
Oʻzbekiston Respublikasining “Raqobat toʻgʻrisida”gi Qonuniga asosan narxlar eʼlon qilingan kundan boshlab oʻn besh kundan keyin kuchga kirishi maʼlum qilinadi.

In accordance with the decision set out in the minutes of the meeting of the Interagency Tariff Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 15 July 2026, No. 37, new prices and tariffs have been established for natural gas supplied to certain enterprises of the oil and gas industry.
Under this decision, the tariff per thousand cubic meters of natural gas supplied by JSC "UzGasTrade" to JSC "Hududgaztaminot" (including value added tax) is 1,390,000 soums, and the tariff per thousand cubic meters of natural gas supplied by JSC "Uztransgaz" for its own needs is 1,600,000 soums, including value added tax.
Pursuant to the Law of the Republic of Uzbekistan "On Competition", it is hereby announced that the said prices shall enter into force upon the expiry of fifteen days from the date of their publication.