Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Idoralararo tarif komissiyasining 2026-yil 15-iyuldagi 37-son yigʻilish bayoni qaroriga muvofiq ayrim neft-gaz tarmogʻi korxonalariga sotiladigan tabiiy gazni yangi narx va tariflari belgilandi.
Unga koʻra “UzGasTrade” AJ tomonidan “Hududgaztaʼminot” AJga sotiladigan tabiiy gazning ming kub metri uchun tarifi (qoʻshilgan qiymat soligʻini hisobga olgan holda) – 1 390 000 soʻm, “O‘ztransgaz" AJga o`z ehtiyojlari uchun sotiladigan tabiiy gazning ming kub metri uchun tarifi qoʻshilgan qiymat soligʻini hisobga olgan holda 1 600 000 soʻmni tashkil qiladi.
Oʻzbekiston Respublikasining “Raqobat toʻgʻrisida”gi Qonuniga asosan narxlar eʼlon qilingan kundan boshlab oʻn besh kundan keyin kuchga kirishi maʼlum qilinadi.

В соответствии с решением, оформленным протоколом заседания Межведомственной тарифной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан от 15 июля 2026 года № 37, установлены новые цены и тарифы на природный газ, реализуемый отдельным предприятиям нефтегазовой отрасли.
Согласно указанному решению, тариф на 1 000 кубических метров природного газа, реализуемого АО «UzGasTrade» в адрес АО «Hududgazta’minot», с учетом налога на добавленную стоимость (НДС), установлен в размере 1 390 000 (один миллион триста девяносто тысяч) сумов.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан «О конкуренции» сообщается, что указанные цены вступают в силу по истечении пятнадцати дней со дня их опубликования.