Joriy yilning 12–14-may kunlari Toshkent shahrida har yili an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan O‘zbekiston neft va gazi — OGU 2026 xalqaro ko‘rgazmasi va Energetika haftaligi bo‘lib o‘tdi. Mazkur nufuzli tadbir energetika, neft-gaz va kimyo sanoati yo‘nalishidagi yetakchi kompaniyalar, xalqaro tashkilotlar, investorlar hamda soha mutaxassislarini bir maydonda jamladi.
Tadbir doirasida Business Quiz intellektual turniri ham tashkil etildi. Mazkur turnir Oʻzbekneftgaz hamda Yoshlar yetakchilari kengashi hamkorligida o‘tkazilib, energetika sohasi yoshlari va mutaxassislarini birlashtirgan muhim maydonga aylandi. Turnir ishtirokchilarning professional bilimlari, mantiqiy fikrlashi va jamoaviy hamkorlik ko‘nikmalarini namoyon etishiga xizmat qildi.
Quvonarlisi, mazkur intellektual bellashuv yakunlariga ko‘ra UzGasTrade AJ jamoasi faxrli 2-o‘rinni egalladi. Ushbu natija Jamiyat xodimlarining yuqori salohiyati, professional tayyorgarligi hamda samarali jamoaviy hamkorligining yana bir amaliy ifodasi bo‘ldi.
Energetika haftaligi davomida o‘tkazilgan uchrashuvlar, muzokaralar va professional muloqotlar kelgusidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish hamda tajriba almashish uchun muhim zamin yaratdi. OGU–2026 doirasidagi tadbirlar “UzGasTrade” AJ vakillarining xalqaro professional maydondagi faol ishtirokini yana bir bor namoyon etdi.

OGU–2026: АО «UzGasTrade» приняло активное участие в Энергетической неделе
С 12 по 14 мая текущего года в городе Ташкенте состоялись международная выставка O‘zbekiston neft va gazi — OGU 2026 и Энергетическая неделя. Данное мероприятие объединило ведущие компании нефтегазовой, энергетической и химической отраслей, международные организации, инвесторов, а также специалистов отрасли.
В рамках мероприятия также состоялся интеллектуальный турнир Business Quiz, организованный совместно Oʻzbekneftgaz и Советом лидеров молодёжи. Турнир стал важной площадкой для объединения молодых специалистов и представителей энергетической отрасли, а также способствовал развитию профессиональных знаний, логического мышления и навыков командной работы.
По итогам интеллектуального соревнования команда UzGasTrade АО заняла почётное 2-е место. Данный результат стал очередным подтверждением высокого уровня профессиональной подготовки, интеллектуального потенциала и эффективного командного взаимодействия сотрудников Общества.
В  ходе Энергетической недели состоялись встречи, переговоры и профессиональные обсуждения, направленные на развитие дальнейшего сотрудничества и обмена опытом. Мероприятия, прошедшие в рамках OGU–2026, ещё раз подтвердили активное участие представителей АО «UzGasTrade» в международной профессиональной среде.